New Page 1
2015-2016 Yılı Öğrenci Alımı

TARİH :06-06-2015

2015-2016 Yılı öğrenci alımı ile ilgili detaylar haberler bölümüne eklenmiştir.


Tüm duyurular
........................

SİTEMİZE HASAN AKKUŞ RESİM GALERİSİ EKLENDİ

TARİH :03-01-2013

Fotoğraflara foto galerisinden bakabilirsiniz.
Sizlerin çekmiş olduğu fotoğraflar varsa bize gönderin sitemizde yayınlayalım.

iletişim: ikadirhan@hotmail.comTüm duyurular
........................

Sayac
Tekil (Bugün) 151
Toplam 231940
En Fazla 842
Ortalama 85
Üye Sayısı 97
Bugün Üye Olan 0
KUR'AN'I KERİM'İ GÜZEL OKUMA BİRİNCİMİZ

KUR'AN'I KERİM'İ GÜZEL OKUMA BİRİNCİSİ İSTANBUL'DAN

29/05/2015

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’  yarışmasının finali Sivas’ta yapıldı.

Kur’an Kursları Arası Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma Yarışması’nın Türkiye birincisi İstanbul’dan Nuru Osmaniye Kur’an Kursu Öğrencisi Ahmet Can Yıldız oldu. Sivas Merkez Paşa Caminde yapılan yarışma finaline Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Tayyar Doymaz’ın yanı sıra çok sayıda öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Yarışma öncesinde konuşan İl Müftüsü Şükrü Balkan, konuşmasında şunları kaydetti: “İl birinciliğinden, bölge birinciliğinden başarılı bir şekilde geçerek Türkiye birinciliğine aday olan öğrencilerimizin hepsini tebrik ediyorum. Yarışmaya katılacak 7 öğrencimizin hepsi de bizim için birincidir. Rabbim bu kardeşlerimize ve bu kardeşlerimizin yetişmesinde emeği olan başta hocaları olmak üzere ailelerine sağlık sıhhat ve afiyetler diliyorum. Diyanet İşleri Başkanlığımızın Kur’an Kurslarına katılımı artırmak ve burada eğitim gören öğrencilerimizin başarılarının paylaşılmasını sağlamak için düzenlenen Kur’an’ı Kerim yarışmaları bu anlamda çok faydalıdır. İnşallah siz değerli halkımızın dualarıyla bu çıta daha fazla yükselecektir.” dedi.

Daha sonra söz alan Program Geliştirme Daire Başkanı Cafer Doymaz ise;  Kur’an Kurslarının önemine değinerek Diyanet İşleri Başkanlığının Kur’an Kurslarına verdiği önemi ifade ederek şunları dile getirdi: “Kur’an-ı Kerim öyle bir kitaptır ki; yazılması ibadet, okunması ibadet, anlaması ibadet, yaşanması ibadet, onun hikmeti ibadettir. Bugün biz insanlığı dalaletten hidayete sevk eden Kur’an’ın kendi deyimiyle ‘insanlığı en doğruya ulaştıran’ ilahi kitabımızı terennüm etmek üzere buradayız. Kur’an kurslarımızda eğitim gören bu öğrencilerimiz çeşitli elemelerden geçerek Türkiye finaline gelmeye hak kazandılar, bu vesile ile bir birinden değerli öğrencilerimizin seslendireceği ilahı kelamın, kalplerimize işlemesini Yüce Allah’tan diliyorum.” diye konuştu

Öğrencimizin Final Müsabakası Okuyuşunu Buraya Tıklayarak Video Galeriden İzleyebilirsiniz..

YARIŞMADAN RESİMLER:

 
New Page 1
111- Bugün Ben onları size sabretmelerinden dolayı kurtuluşla ödüllendirdim.
112- Allah onlara: 'Dünyada kaç yıl kaldınız?' der.
113- Onlar da: ''Bir gün ya da günün bir kısma kadar. Sayabilenlere sor'' derler.
114- Allah şöyle de: ''Orada az bir süre kaldınız. Keşke bunu bilseydiniz!''
115- ''Bizim sizi boşuna yarattığımızı ve Bize dödürülmeyeceğinizi mi sandınız?''

( müminun suresi - 111)Kull. Adı

:

Şifre

:

Yeni Üye - Şifremi Unuttum

Temmuz ayında yapılacak mezunlar toplantısına katılacakmısınız?
desing

desing : canliyayin.org

2006 © NUR-U OSMANIYE